Co to jest Internet symetryczny?


Co to jest Internet symetryczny?

Internet symetryczny to usługa dedykowana firmom, instytucjom oraz osobom prywatnym, które generują duże ilości danych i potrzebują stabilnego dostępu do sieci. Łącze światłowodowe gwarantuje identyczny parametr prędkości pobierania i wysyłania danych, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko i bezpiecznie publikować materiały reklamowe i usługowe w globalnej sieci. To prawdziwy przełom na rynku, który jest już dostępny dla każdego!

Internet symetryczny – idealne rozwiązanie dla firm

Internet symetryczny to świetne rozwiązanie dla firm. W porównaniu do łącza asymetrycznego zapewnia stałą, wysoką prędkość pobierania i wysyłania danych — nawet do 10 Gbps. W przypadku Internetu asymetrycznego, prędkość wysyłania jest zazwyczaj dziesięciokrotnie mniejsza niż prędkość pobierania. Dużą niedogodnością jest także czasochłonne przesyłanie dużych plików. O ile w warunkach domowych to ograniczenie nie jest mocno odczuwalne, o tyle znacznie obniża jakość pracy nad złożonymi projektami realizowanymi w przedsiębiorstwach. To właśnie stabilność i niezawodność połączenia sprawiają, że polskie firmy coraz częściej decydują się na usługę Internetu symetrycznego. Dużym atutem jest także gwarancja stałej dostępności oraz szybkiej pomocy technicznej w przypadku pojawienia się awarii. Jeżeli zależy Ci komforcie pracy i nie chcesz dzielić łącza z innymi użytkownikami, postaw na symetryczny Internet światłowodowy. Katowice oraz inne większe miasta na terenie Śląska już od dawna korzystają z tej możliwości.

Jakie korzyści niesie instalacja internetu symetrycznego?

Najważniejszą zaletą łączą światłowodowego jest szybkość. Dostawcy gwarantują przepustowość dostosowaną do bieżących potrzeb klienta — od 1 Mbps do 10 Gbps. Bez względu na to czy pracujesz zdalnie, czy prowadzisz firmę, musisz działać szybko i dostosowywać się do aktualnych wymogów rynku. Posiadanie szybkiego łącza jest niezbędne przy realizacji dużych projektów, w wykonywaniu prac programistycznych, a nawet graniu w bardziej zaawansowane gry online. Warto przy tym zaznaczyć, że Internet symetryczny może być instalowany w całej Polsce, także w trudno dostępnych lokalizacjach, które nie mają dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej. Klient ma także możliwość podłączenia innego operatora jako sposób zabezpieczenia usługi. Sama usługa jest realizowana przez sieć światłowodową bądź radiolinię w paśmie licencjonowanym, co pozwala zachować dużą elastyczność. Dostawcy zapewniają przy tym kompleksowe wsparcie techniczne oraz pomoc przy zarejestrowaniu numeracji IP oraz systemów AS w RIPE.

Internet asymetryczny a niestabilne łącze

Największą bolączką użytkowników Internetu asymetrycznego jest jego niestabilność. Zdarza się, że nawet kilkukrotnie w ciągu dnia dochodzi do zakłóceń i przerw technicznych. Takie przestoje mogą być bardzo kosztowne w skutkach. Internet światłowodowy rozwiązuje większość problemów dotyczących niestabilności łącza. Dostawcy gwarantują pełen monitoring usług przez całą dobę oraz korzystne SLA. Co za tym idzie, klienci mogą liczyć na szybką pomoc techniczną w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów.
Technologia światłowodowa wciąż się rozwija i obejmuje swoim zasięgiem coraz większą część Polski. Gdzie można zainstalować Internet światłowodowy? Gliwice czy Katowice to miasta, w których od dawna działają usługodawcy oferujący Internet symetryczny w korzystnych cenach. Sprawdź ofertę i przekonaj się, ile zapłacisz za tę usługę.

Internet symetryczny to idealne rozwiązanie dla osób, które wykonuja zadania wymagające równie szybkiego przesyłania i pobierania danych, takie jak: telepraca, przesyłanie dużych plików w chmurze, tworzenie treści wideo na żywo itp. Jeśli prowadzisz firmę i korzystasz z aplikacji wymagających dużej przepustowości w obie strony, powinieneś poważnie rozważyć instalację światłowodu w swoim domu lub firmie. Korzystanie z sieci może być jeszcze efektywniejsze, jeżeli zdecydujesz się na wprowadzenie nowych technologii do swojego codziennego życia.

On 23 października, 2023, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook