Co zrobić w przypadku problemów z dostępem do Internetu w Katowicach? Gotowy przewodnik


Co zrobić w przypadku problemów z dostępem do Internetu w Katowicach? Gotowy przewodnik

Internet stał się dla nas tak podstawowym medium, że nie jesteśmy w stanie nawet sobie wyobrazić funkcjonowania bez dostępu do sieci – a na pewno przez dłuższy czas. Pamiętajmy natomiast, że wciąż mówimy tutaj o technologii, która bywa zawodna. Brak dostępu do Internetu najczęściej jest spowodowany zwykłą awarią, na przykład fizycznym uszkodzeniem światłowodu podczas prowadzenia robót ziemnych czy usterką nadajnika (w przypadku Internetu mobilnego).

Tym bardziej warto wiedzieć, co zrobić w przypadku problemów z dostępem do Internetu w Katowicach. Przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz gotową instrukcję postępowania – na tyle uniwersalną, że można ją zastosować w dowolnym innym mieście.

Krok 1: sprawdź, czy problem nie występuje tylko u Ciebie

Wiemy, że brzmi to dość infantylnie, natomiast naprawdę warto na dobry początek sprawdzić, czy rzeczywiście doszło do większej awarii Internetu, czy może problem jest trywialny i dotyczy wyłącznie Twojego routera/komputera/urządzenia mobilnego.

Zacznij od zresetowania routera, a jeśli to nie pomoże, to sprawdź, czy Internetu nie mają również Twoi sąsiedzi. Możesz o to zapytać na lokalnej grupie facebookowej, korzystając z Internetu mobilnego w telefonie.

Krok 2: kontakt z dostawcą Internetu

Jeśli masz już pewność, że problem nie występuje po stronie Twojego routera, nie doszło do uszkodzenia instalacji wewnętrznej ani urządzenia, na którym korzystasz z Internetu, to kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z dostawcą usługi.

Zadzwoń pod podany numer infolinii lub skorzystaj z innej udostępnionej formy kontaktu. Klienci DG-NET mogą zgłaszać awarię np. poprzez eBOK, co jest bardzo wygodne, szybkie i pozwala w krótkim czasie uzyskać informację na temat przyczyny problemu oraz czasu jego rozwiązania.

Pamiętaj przy tym, że samo zgłoszenie braku dostępu do Internetu nie oznacza, że problem zostanie usunięty od ręki. Wszystko zależy od przyczyny – jeśli np. doszło do fizycznego uszkodzenia światłowodu, co niestety się zdarza, a dostawca Internetu nie ma na to żadnego wpływu, to czas naprawy może się przeciągnąć nawet do kilku lub kilkudziesięciu godzin (zwłaszcza w weekend oraz wtedy, gdy właściciel sieci nie jest skory do szybkiego podejmowania interwencji).

Krok 3: co jakiś czas sprawdzaj, czy Internet „nie wrócił”

Czasami jest tak, że dostawcy Internetu profilaktycznie informują swoich zdenerwowanych klientów o wydłużonym czasie usunięcia usterki. Może się natomiast okazać, że awaria nie była aż tak poważna, jak pierwotnie podejrzewano i dostęp do Internetu zostanie przywrócony już po kilkudziesięciu minutach.

Stąd zawsze warto co jakiś czas sprawdzić połączenie z Internetem, zresetować router i być może dać się pozytywnie zaskoczyć szybkością reakcji dostawcy usługi.

Na szczęście dziś większość z nas ma dostęp do Internetu realizowany przy pomocy różnych technologii – światłowodowej, mobilnej czy radiowej, a coraz częściej także satelitarnej. Bardzo rzadko się zdarza, aby wszystkie te rozwiązania zawiodły w jednym momencie.

Wybierz dostawcę, który nie zalicza frustrujących „wpadek”

Awarie Internetu zdarzały się, zdarzają i będą się zdarzać, czemu nigdy nie da się w 100% zapobiec – dostawcy nie mają przecież wpływu ani na niefachowe działania ekip budowlanych czy drogowców, ani na gwałtowne zjawiska pogodowe, które mogą spowodować poważną usterkę sieci.

Faktem jest natomiast, że są dostawcy, którzy w obliczu awarii starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, rozumieją ich rozgoryczenie i robią wszystko, aby jak najszybciej rozwiązać problem. Tak działamy w DG-NET i jest to jeden z głównych powodów, dla których jesteśmy tak chętnie wybieranym dostawcą Internetu w Katowicach i regionie.

Nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego dostawcy? Coraz częściej doświadczasz braku dostępu do Internetu, a awarie są usuwane bardzo długo? Postaw na sprawdzonego, polecanego i rzetelnego dostawcę Internetu światłowodowego i radiowego – DG-NET.

Już teraz sprawdź naszą mapę zasięgu, a następnie skontaktuj się z nami, aby potwierdzić, czy możemy dostarczać szybki, niezawodny Internet pod Twoim adresem.

On 22 czerwca, 2023, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook