Internet Będzin – jaki wybrać i dlaczego światłowodowy?

Na pewno zgodzisz się z twierdzeniem, że życie bez Internetu byłoby bardzo trudne. Korzystamy z sieci codziennie, nie tylko do pracy i zabawy, ale też kontaktu z bliskimi czy obsługi różnego rodzaju urządzeń. Internet powinien być szybki, niezawodny, a do tego niedrogi. Wszystkie te kryteria spełnia Internet światłowodowy, jednak nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Stoisz właśnie przed decyzją dotyczącą wyboru Internetu w Będzinie? Przeczytaj nasz poradnik, w którym omawiamy najpopularniejsze technologie.

Internet mobilny

Dla wielu osób jest to wciąż podstawowy sposób na zapewnienie sobie dostępu do sieci. Wszyscy korzystamy z Internetu mobilnego w telefonie, ale nie brakuje również użytkowników, którzy oparli na tej technologii domową sieć Wi-Fi.

Internet mobilny to dobry wybór w sytuacji, gdy nie ma innej możliwości – na przykład w okolicy nie istnieje sieć światłowodowa i nie ma żadnego dostawcy Internetu radiowego. W takiej sytuacji po prostu nie ma wyjścia, choć alternatywą pozostaje jeszcze Internet satelitarny (kontrowersyjny z uwagi na bardzo wysokie koszty).

Do zalet Internetu mobilnego zaliczymy przede wszystkim jego dostępność, relatywnie niski koszt oraz łatwą instalację. Wad jest niestety znacznie więcej. To głównie: ograniczona prędkość, niestabilność, wrażliwość na warunki pogodowe i aktualne obciążenie nadajnika oraz narzucone przez operatora limity danych komórkowych, co powoduje duże problemy w przypadku intensywnego korzystania z Internetu (np. do oglądania seriali na platformie VOD).

Internet radiowy

Choć ta technologia jest z nami od wielu lat, to nie brakuje osób, które nigdy o niej nie słyszały. Internet radiowy u części użytkowników budzi też mieszanie uczucia, ponieważ można się spotkać z opinią, że jest zawodny i bardzo wolny. To już dawno nieaktualne.

Współczesna technologia Internetu radiowego gwarantuje bardzo dobre parametry sieci, dlatego jest to realna alternatywa dla Internetu mobilnego czy nawet satelitarnego. Po stronie zalet zapiszemy tutaj szybkość oraz brak limitów, natomiast wadą jest mimo wszystko mniejsza stabilność i niezawodność w porównaniu z Internetem światłowodowym.

Internet satelitarny

Hit ostatnich miesięcy, który niestety rozczarowuje. Internet satelitarny ma potencjał, aby stać się realną alternatywą dla Internetu mobilnego, radiowego, a może nawet światłowodowego, natomiast nie przy aktualnych cenach i uzyskiwanych prędkościach.

W Polsce ta technologia sprawdza się średnio, szczególnie na terenach wiejskich. W praktyce Internet satelitarny działa bardzo podobnie do mobilnego i radiowego, ale za wielokrotnie wyższą cenę. Dlatego na ten moment trudno jest polecić to rozwiązanie osobom, które rozważają wybór konkretnej technologii dostępu do Internetu w Będzinie.

Internet światłowodowy od DG-NET

To jedyna technologia, do której nie można mieć żadnych sensownych zastrzeżeń. Znajduje to zresztą potwierdzenie w faktach: Internet światłowodowy jest najbardziej pożądanym rozwiązaniem i pierwszym wyborem dla większości osób potrzebujących dostępu do sieci.

W odróżnieniu od wszystkich alternatywnych rozwiązań, Internet światłowodowy jest niewrażliwy na warunki atmosferyczne czy poziom obciążenia sieci. Działa równie dobrze rano, w południe i wieczorem, w czasie upału, mrozu, deszczu, śnieżycy czy wichury. Awarie oczywiście się zdarzają, natomiast w zdecydowanej większości przypadków są pochodną mechanicznego uszkodzenia światłowodu, czego nie da się do końca przewidzieć.

Ogromną zaletą Internetu światłowodowego jest jego zawrotna prędkość. Bez problemu znajdziemy dziś oferty z gwarantowanym 600 Mb/s downloadu, co w zupełności wystarczy do komfortowego korzystania z sieci, w tym oglądania seriali i filmów online bez buforowania czy do błyskawicznego pobierania dużych plików.

Jeśli więc możesz zdecydować się na dowolną z opisanych technologii, to bez zastanowienia postaw na Internet światłowodowy. W Będzinie dostarcza go DG-NET – jedna z najlepiej ocenianych firm w regionie. Już teraz sprawdź czy jesteś w zasięgu naszej usługi i umów się na niezobowiązującą wizytę techników DG-NET, którzy określą warunki przyłączenia Twojego adresu do sieci światłowodowej.

On 30 listopada, 2022, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook