Internet dla firm bez limitu w Sosnowcu – co wybrać?


Internet dla firm bez limitu w Sosnowcu – co wybrać?

Internet jest niezbędnym narzędziem pracy w biznesie. Wielu przedsiębiorców do tej pory korzysta z wygodnego, ale jednak mocno ograniczonego pod względem funkcjonalności rozwiązania, jakim jest Internet mobilny. Warto co jakiś czas sprawdzić, czy pod firmowym adresem nie jest już dostępna znacznie lepsza alternatywa, czyli światłowód. To jedyny Internet dla firm bez limitu w Sosnowcu. W naszym artykule podpowiadamy, jaką usługę wybrać, aby rzeczywiście nie musieć się przejmować żadnymi limitami.

Internet mobilny bez limitu? Tylko w teorii

Na rynku znajdziemy dziś oferty Internetu mobilnego dla firm, które są promowane przez dostawców jako „bez limitu”. Sprawdźmy zatem, co to tak naprawdę oznacza. Otóż chodzi o to, że limit jest, natomiast został ustalony na stosunkowo wysokim poziomie zużycia danych – na przykład 1 TB miesięcznie.

Wydaje się to sporo, natomiast można sobie łatwo wyobrazić sytuację, w której przedsiębiorstwo wyczerpuje przyznany limit w ciągu kilkunastu dni. Przykładem może być okres pandemii, kiedy to większość firm z dnia na dzień przeszła na pracę zdalną i wówczas limitowane usługi Internetu okazywały się niewystarczające.

Nie warto inwestować w limitowaną usługę Internetu dla firm

Internet z limitem danych można porównać do samochodu dostawczego z mocno ograniczonym przydziałem paliwa na cały miesiąc – trudno opierać na nim działalność transportową, prawda?

Stąd radzimy, aby przy wyborze usługi Internetu z góry odrzucić oferty uwzględniające limit danych – oczywiście o ile istnieje dla nich alternatywa. Limitowany Internet jest niekomfortowy w codziennym użytkowaniu, mocno zwalnia po przekroczeniu przyznanego limitu, a dokupienie dodatkowej „paczki” danych jest kosztowne.  

Internet dla firm bez limitu to same zalety:

  • Nieograniczona swoboda korzystania z sieci;
  • Stały, niski koszt;
  • Brak ryzyka „wyczerpania Internetu” w najgorszym momencie;
  • Możliwość podłączenia do sieci wielu urządzeń pobierających dane, na przykład sprzętu AGD, RTV, peryferii komputerowych, zabezpieczeń, systemów dostępowych etc.

Światłowód – jedyny Internet bez limitu danych

Brak limitu pobierania i wysyłania danych daje pełną swobodę korzystania z Internetu. Jest to szczególnie ważne w biznesie, który przecież nie powinien się oglądać na to, czy nadal mamy do dyspozycji przydzieloną „paczkę” danych.

Jedyną usługą, która w praktyce gwarantuje brak wszelkich limitów, jest Internet światłowodowy. Usługa jest ograniczona wyłącznie przepustowością łącza i wybranym pakietem prędkości pobierania/wysyłania danych, co jednak można w każdej chwili modyfikować wraz z rosnącymi potrzebami przedsiębiorstwa.

Wybierając Internet światłowodowy nie musisz na bieżąco analizować zużycia danych, narzucać pracownikom ograniczeń w zakresie korzystania z sieci (np. wyłącznie do celów służbowych) i obawiać się wysokiej dopłaty z powodu przekroczenia pakietu danych udostępnionych przez operatora w ramach wybranej oferty.

Sprawdź naszą ofertę Internetu dla firm bez limitu w Sosnowcu

DG-NET to czołowy dostawca Internetu na terenie Aglomeracji Śląskiej. Świadczymy usługę dostępu do Internetu radiowego i światłowodowego, m.in. na terenie Katowic, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Będzina czy Sosnowca. Z naszej oferty korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

Hitem wśród przedsiębiorców jest usługa Internetu symetrycznego, który gwarantuje równie dużą prędkość pobierania i wysyłania danych – oczywiście bez żadnego limitu. Chcesz dowiedzieć się więcej o Internecie symetrycznym? Zajrzyj do innego artykułu, w którym bliżej przyglądamy się tej technologii.

Jeśli szukasz niezawodnego, szybkiego Internetu dla firm bez limitu w Sosnowcu, to już teraz zapoznaj się z ofertą DG-NET. Jesteśmy jednym z najchętniej wybieranych dostawców przez przedstawicieli lokalnego biznesu. Sprawdź na mapie czy adres Twojej firmy jest w zasięgu naszej usługi.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów, w których m.in. przybliżamy najważniejsze zalety Internetu światłowodowego, a także podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę Internetu.

On 22 marca, 2023, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook