Internet dla firm w Gliwicach – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!


Internet dla firm w Gliwicach – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Dostęp do Internetu jest podstawową potrzebą każdego przedsiębiorstwa. Trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie nawet małego biznesu, który nie może się komunikować z klientami online. Internet to źródło zleceń, miejsce promocji firmy oraz narzędzie sprzedaży. Jeśli obecna usługa nie spełnia Twoich oczekiwań i zastanawiasz się, jaki Internet dla firm w Gliwicach lub regionie wybrać, to przeczytaj nasz poradnik. Omawiamy w nim kilka podstawowych parametrów, na jakie należy zwrócić uwagę.

Przepustowość łącza

Nie ma żadnych wątpliwości, że optymalnym wyborem dla każdej firmy jest Internet szerokopasmowy. Jeśli tylko masz taką możliwość, to bez zastanowienia przejdź na Internet światłowodowy. Na szczęście dostępność tej technologii jest coraz lepsza i na terenie Gliwic większość adresów może już zostać podłączona do światłowodu.

Internet światłowodowy to:

  • najwyższe prędkości pobierania i wysyłania danych,
  • niezawodność, bardzo niska awaryjność,
  • stała przepustowość niezależnie od aktualnego obciążenia sieci, pory dnia, panujących warunków atmosferycznych.

Internet światłowody dla firm w Gliwicach dostarcza DG-NET. Skorzystaj z naszej mapy zasięgu i sprawdź, czy możemy dostarczyć tę usługę również pod Twoim adresem.

Prędkość Internetu

Wybierając usługę Internetu dla firmy w Gliwicach czy w dowolnym innym mieście warto zdecydować się na taką ofertę, która gwarantuje jak największe prędkości pobierania i wysyłania danych – oczywiście w zależności od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Z doświadczenia wiemy, że w przypadku firm szczególnie istotne jest szybkie wysyłanie danych (upload), które przydaje się m.in. podczas załączania dużych plików do maila, korzystania z serwerów zewnętrznych czy prowadzenia wideokonferencji z klientami i pracownikami.

Skalowalność usługi

Już na etapie wyboru usługi Internetu dla firm w Gliwicach, a przede wszystkim jej dostawcy, warto upewnić się, że w przyszłości będzie możliwość zmiany parametrów łącza na lepsze. Każda firma chce się rozwijać, co wiąże się np. z uruchomieniem sprzedaży online, zatrudnieniem nowych pracowników itd.

Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa mogą również rosnąć jego potrzeby w zakresie przepustowości łącza oraz prędkości Internetu. Ważne jest zatem, aby mieć gwarancję dopasowania parametrów usługi do zmieniających się oczekiwań biznesu.

Internet symetryczny – warto postawić na tę technologię

Wciąż wielu przedsiębiorców nie do końca wie, czym jest Internet symetryczny lub w ogóle o nim nie słyszało. Tymczasem jest to technologia szczególnie rekomendowana biznesowi. Na czym polega? Pisząc w dużym uproszczeniu: na zapewnieniu stałej przepustowości łącza oraz identycznych parametrów prędkości pobierania (download) i wysyłania (upload) danych.

Dlaczego Internet symetryczny to najlepszy wybór dla firm? Ponieważ jest to świetna odpowiedź na zmianę modelu zatrudnienia, jaka dokonała się w okresie pandemii. Wiele firm przeszło na pracę zdalną i zostało przy niej na stałe, co jednak wymusza posiadanie bardzo szybkiego łącza o znacznej przepustowości (np. do rozsyłania dużych plików w zespole rozproszonym czy organizowania spotkań online).

Sprawdź ofertę niezawodnego Internetu dla firm od DG-NET

Usługę dostępu do Internetu dla firm w Gliwicach zapewnia swoim klientom DG-NET – jeden z najlepiej ocenianych i najczęściej rekomendowanych dostawców w regionie Aglomeracji Śląskiej. W naszej ofercie znajdziesz najnowocześniejsze rozwiązania dedykowane biznesowi, nie tylko Internet światłowodowy, ale także Internet symetryczny i radiowy (szczególnie rekomendowany tam, gdzie brakuje infrastruktury światłowodowej).

Hitem dla firm w naszej ofercie jest usługa OPTOWAY, zapewniająca dostęp do szerokopasmowego Internetu, w ramach której możemy przydzielić niezbędną liczbę adresów IP (zarówno IPv4, jak i IPv6) oraz zagwarantować łącze o stałej, bardzo wysokiej przepustowości. Już teraz sprawdź szczegóły usługi OPTOWAY i skontaktuj się z doradcą DG-NET, aby otrzymać korzystną ofertę.

On 23 lutego, 2023, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook