Internet Strzyżowice – jaki wybrać? Co musisz wiedzieć o popularnych technologiach dostępu do Internetu?

Strzyżowice są dobrym przykładem na to, że również mieszkańcy mniejszych miejscowości i wsi mogą dziś zapewnić sobie bezproblemowy dostęp do Internetu. W Polsce mamy coraz mniej tzw. białych plam. To w dużej mierze zasługa lokalnych firm, które konsekwentnie rozbudowują swoją infrastrukturę i dostarczają Internet do coraz większej liczby adresów. Potrzebujesz Internetu w Strzyżowicach? To oczywiste! Na dobry początek sprawdź więc, jakie opcje wchodzą tutaj w grę i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

Internet mobilny

To zdecydowanie najprostsze i najłatwiej dostępne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają mieszkańcy mniejszych miejscowości – zwykle z braku innych opcji. Internet mobilny ma tę zaletę, że można zacząć z niego korzystać od ręki. Wystarczy tylko kupić starter dowolnego operatora, włożyć kartę do modemu lub routera z wbudowanym modemem LTE i gotowe.

Trudno natomiast uznać, że Internet mobilny jest rozwiązaniem idealnym. Decydując się na tę opcję musisz się liczyć z konkretnymi problemami, które niemal na pewno wystąpią w trakcie użytkowania Internetu LTE. Mamy na myśli przede wszystkim:

 • częste problemy z zasięgiem (pomaga zamontowanie anteny zewnętrznej np. na kominie, ale to dodatkowe koszty i komplikacje),
 • fatalna stabilność łącza (jakość Internetu różni się w zależności od pory dnia, wyraźnie spada w weekendy),
 • wysoki ping (czyli opóźnienie), co wynika z niskiej prędkości wysyłania danych i ogólnego przeciążenia sieci,
 • częste awarii nadajników,
 • limit danych komórkowych (po jego przekroczeniu prędkość Internetu drastycznie spada),
 • wysokie koszty.

Jeśli obecnie korzystasz z takiego Internetu w Strzyżowicach, to na pewno dobrze znasz opisane sytuacje z własnego życia. Nie dziwimy się, że szukasz innego rozwiązania. Na szczęście są świetne alternatywy.

Internet radiowy

Internet radiowy jest bardzo ciekawą propozycją dla osób, które nie mają dostępu do Internetu światłowodowego, a zawiodły się na Internecie mobilnym. Można napisać, że to taki „złoty środek” łączący zalety obu konkurencyjnych technologii. Internet radiowy jest łatwo dostępny (jak mobilny), a przy tym zapewnia dobrą stabilność i prędkość łącza (jak światłowodowy, oczywiście z zachowaniem wszelkich proporcji).

Dostawcą Internetu radiowego na Twoim terenie jest DG-NET. Jeśli wiesz, że nie możesz na razie cieszyć się dobrodziejstwem Internetu światłowodowego, to po prostu skontaktuj się z nami i daj działać naszym technikom. Zaproponujemy Ci konkretne rozwiązanie wykorzystujące technologię Internetu radiowego, co pozwoli Ci cieszyć się niezawodnym, szybkim Internetem w Strzyżowicach.

Internet światłowodowy

Tutaj nie ma nawet o czym dyskutować. Internet światłowodowy jest bezsprzecznie najlepszym wyborem dla osób, które priorytetowo traktują szybkość i stabilność łącza. Ta technologia eliminuje wszystkie problemy, które są notoryczne w przypadku Internetu mobilnego, a od czasu do czasu mogą występować również u osób korzystających z Internetu radiowego.

Internet światłowodowy to gwarancja:

 • perfekcyjnej stabilności,
 • błyskawicznego działania,
 • szybkiego pobierania plików z sieci i wysyłania ich na serwery zewnętrzne,
 • niezawodności (Internet światłowodowy jest niewrażliwy na warunki pogodowe, ewentualne awarie praktycznie zawsze są spowodowane mechanicznym uszkodzeniem instalacji),
 • braku limitów.

Jeszcze do niedawna Internet światłowodowy był „luksusem” dostępnym wyłącznie dla mieszkańców największych miast. Dziś mogą się nim cieszyć również użytkownicy z mniejszych miejscowości, co jest zasługą stałego rozbudowywania sieci i dołączania kolejnych adresów. Czołowym dostawcą Internetu światłowodowego w regionie (największym w Dąbrowie Górniczej) jest DG-NET.

Już teraz sprawdź mapę zasięgu Internetu od DG-NET i przekonaj się, jaką usługę możemy Ci zaoferować. Następnie skontaktuj się z nami – nasi technicy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania oraz zaproponują Ci najlepszą możliwą technologię dostępu do Internetu w Strzyżowicach.  

On 26 sierpnia, 2022, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook