Internet światłowodowy Gliwice – wybierz usługę DG-NET i ciesz się szybkim, niezawodnym Internetem!

Doskonale rozumiemy, że nie masz już siły na ciągłą walkę o przyspieszenie i ustabilizowanie działania Internetu mobilnego. Raz jest całkiem nieźle, by za chwilę sieć zwalniała do takich wartości, że przypominają Ci się czasy początków Neostrady. Mieszkasz w Gliwicach? W takim razie koniecznie sprawdź, czy dostarczamy pod Twoim adresem usługę Internetu światłowodowego. To zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby móc oglądać filmy i seriale, słuchać muzyki na YouTube i wysyłać duże pliki bez irytujących opóźnień.  

Dlaczego warto wybrać Internet światłowodowy w Gliwicach?

Wątpliwości co do tego nie ma nikt, kto dziś korzysta z Internetu mobilnego i marzy o tym, aby w jego okolice w końcu zawitała „cywilizacja”. W Polsce wciąż jest mnóstwo tzw. białych plam, czyli miejsc bez dostępu do sieci światłowodowej.

Na szczęście ostatnie inwestycje pozwoliły DG-NET zaoferować Internet światłowodowy w Gliwicach oraz wielu okolicznych miejscowościach. Kolejni użytkownicy przyłączają się do sieci i zapominają o wcześniejszych problemach z niestabilnym, kapryśnym Internetem LTE.

Internet światłowodowy, czyli tzw. „po kablu”, to bezsprzecznie najlepsze rozwiązanie w zakresie udostępniania Internetu. Dlaczego? Oto kilka podstawowych argumentów:

  • Stabilność – Internet światłowodowy jest niewrażliwy na zjawiska pogodowe, dlatego działa bez żadnych przeszkód nawet w czasie śnieżycy, ulewy, wichury itd. Co ważne, na stabilność działania światłowodu nie ma wpływu to, czy Twój sąsiad akurat postanowił obejrzeć film w 4K na Netflixie.
  • Szybkość – pod tym względem Internet światłowodowy jest po prostu bezkonkurencyjny. Już w podstawowym wariancie usługi Internet osiąga prędkość pobierania do 300 Mb/s, co jest wynikiem kilkakrotnie lepszym w porównaniu z Internetem mobilnym (mówimy tutaj o realnie uzyskiwanych wartościach, a nie deklaracjach operatorów telefonii komórkowych).
  • Brak limitu danych – zmorą użytkowników Internetu mobilnego są właśnie limity danych narzucane przez operatorów. Po pierwsze: stanowią one formę „kagańca”, ograniczając swobodę korzystania z Internetu. Po drugie: limity mają to do siebie, że wyczerpują się zawsze w najgorszym momencie, na przykład w połowie oglądanego odcinka serialu. Użytkownicy światłowodu nie mają takich problemów.
  • Niezawodność – awarie Internetu światłowodowego zdarzają się bardzo rzadko i niemal zawsze są spowodowane mechanicznym uszkodzeniem sieci np. podczas prac budowlanych. Takie awarie na szczęście są usuwane dość szybko. Można więc napisać, że w porównaniu z Internetem LTE (ale też radiowym) światłowód jest wzorem niezawodności.
  • Niskie opóźnienia – tzw. Ping to ważna wartość z punktu widzenia osób, które grają w gry online. Gracze „FIFA” czy „Counter Strike” muszą mieć zapewnione niskie opóźnienia, aby nie tracić przewagi nad konkurentami. Taką pewność daje wyłącznie Internet światłowodowy.

Co musisz zrobić, aby zacząć korzystać z super szybkiego Internetu?

To bardzo proste. Na początek sprawdź, czy znajdujesz się w zasięgu Internetu światłowodowego w Gliwicach dostarczanego przez DG-NET. Jeśli tak, to już możesz zacząć myśleć o tym, jaki komfort korzystania z sieci zapewni Ci światłowód.

Po przyłączeniu Twojego lokalu lub domu do sieci (fizyczne wprowadzenie światłowodu do budynku) i uruchomieniu usługi, pozostanie Ci już tylko podłączyć router, nazwać sieć domową i cieszyć się szybkim, niezawodnym Internetem.

Sprawdź mapę zasięgu Internetu światłowodowego DG-NET.

Lubisz przewidywalność? Internet światłowodowy jest dla Ciebie!

Na koniec zostawiliśmy jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę Internetu światłowodowego, która powinna Cię ostatecznie przekonać do przejścia na światłowód. Chodzi o przewidywalność. Podpisując z nami umowę z góry wiesz, ile będziesz płacić za dostęp do Internetu (lub pakiet Internet + telewizja – zapytaj nas o szczegóły). Nie ma mowy o ukrytych kosztach, drakońskich opłatach za przekroczenie limitu danych etc. To daje duży komfort psychiczny.

Jeśli dostarczamy Internet światłowodowy w Gliwicach pod Twój adres, to dalej pójdzie z górki. Skontaktuj się z nami, zgłoś zapotrzebowanie na usługę, poznaj naszą ofertę, a resztą zajmą się już technicy DG-NET.

On 22 czerwca, 2022, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook