Internet symetryczny w Katowicach – co to takiego? Dlaczego warto? Dla kogo?


Internet symetryczny w Katowicach – co to takiego? Dlaczego warto? Dla kogo?

Wybór dostawcy usługi dostępu do Internetu nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko cenę, ale także parametry techniczne, które będą mieć istotny wpływ na komfort korzystania z sieci. Często jest tak, że dopiero na etapie analizowania poszczególnych ofert w oczy rzuca się rozwiązanie, o którym wcześniej nie słyszeliśmy. Dobrym przykładem będzie tutaj Internet symetryczny, który w Katowicach i regionie swoim klientom dostarcza DG-NET. Wyjaśniamy, na czym dokładnie polega ta usługa i kto powinien się nią zainteresować.

Czym jest Internet symetryczny?

Internet symetryczny to technologia, która gwarantuje stałą przepustowość łącza, zarówno w zakresie parametru pobierania danych (download), jak i ich wysyłania (upload).

Przykładowo: jeśli dziś korzystasz z Internetu światłowodowego o parametrach 300/100 Mb/s (download/upload), to po przejściu na Internet symetryczny parametry łącza wzrosną do 300/300 Mb/s – lub więcej, w zależności od wybranego pakietu.

Internet symetryczny stanowi więc ciekawą alternatywę dla standardowej usługi Internetu światłowodowego, w ramach której prędkość wysyłania danych zawsze jest znacznie niższa niż prędkość pobierania.

Najważniejsze zalety Internetu symetrycznego

Podstawowym powodem, dla którego coraz więcej osób – a szczególnie przedsiębiorców – przechodzi na Internet symetryczny w Katowicach, jest upowszechnienie się pracy zdalnej. Konieczność wysyłania dużych plików na zewnętrzne serwery, odbywania wideokonferencji i pracy w zespołach online wymusza, aby Internet gwarantował szybki upload.

Z tego też wynikają najważniejsze zalety Internetu symetrycznego, czyli:

  • znacznie szybsze przesyłanie plików,
  • o wiele szybsze dodawanie załączników do wiadomości e-mail,
  • brak opóźnień podczas rozmowy online, uczestniczenia w wideokonferencji etc.,
  • komfortowy dostęp do serwerów zewnętrznych, na przykład intranetu firmowego czy bazy danych,
  • błyskawiczne przesyłanie dużych plików, na przykład wideo.

Nie tylko dla firm

Usługa Internetu symetrycznego w Katowicach budzi szczególnie duże zainteresowanie wśród firm, które mają opisane wyżej potrzeby i rozumieją, że można je zaspokoić właśnie po przejściu na tę technologię.

W DG-NET obserwujemy olbrzymi wzrost zapotrzebowania na Internet symetryczny, co jest bezpośrednim skutkiem masowego przejścia na model pracy zdalnej. Z drugiej jednak strony na tę usługę decydują się również klienci indywidualni.

Internet symetryczny to znakomity wybór dla osób, które np. tworzą filmy na YouTube, uczestniczą w szkoleniach online, pracują z domu, regularnie rozmawiają z bliskimi za pomocą aplikacji do wideokonferencji itd.

Komu rekomendujemy przejście na Internet symetryczny w Katowicach?

Warto zaznaczyć, że Internet symetryczny, zwłaszcza o wysokich parametrach wysyłania i pobierania danych, zapewnia bardzo dobry komfort surfowania po sieci. Oczywiście odczują to wyłącznie osoby, które mogą wykorzystać potencjał tej technologii, czyli mają zapotrzebowanie na bardzo szybkie wysyłanie danych.

Przejście na Internet symetryczny szczególnie polecamy kilku grupom użytkowników:

  • Firmom zatrudniającym pracowników w modelu rozproszonym (praca zdalna);
  • Twórcom internetowym (YouTube, Instagram, TikTok etc.);
  • Osobom pracującym z domu;
  • Graczom, którzy grają w gry sieciowe;
  • Osobom korzystającym z narzędzi do wideokonferencji, szkoleń online itp.;

Sprawdź ofertę DG-NET

DG-NET to czołowy dostawca Internetu w regionie Aglomeracji Śląskiej. Oferujemy nasze usługi mieszkańcom Katowic, Gliwic, Dąbrowy Górniczej i wielu innych miejscowości. Na dobry początek sprawdź naszą mapę zasięgu i przekonaj się, czy Ty także możesz skorzystać z oferty DG-NET.

Jeśli jesteś w naszym zasięgu i interesuje Cię usługa Internetu symetrycznego, to skontaktuj się z nami w wygodnej dla siebie formie. Określimy warunki techniczne świadczenia tej usługi pod Twoim adresem i złożymy Ci konkretną, bardzo atrakcyjną ofertę.

On 23 lutego, 2023, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook