Internet Zawiercie. Podpowiadamy, jaką technologię dostępu do sieci wybrać


Internet Zawiercie. Podpowiadamy, jaką technologię dostępu do sieci wybrać

Zgodzisz się, że dostęp do Internetu to dziś kluczowa sprawa. Większość z nas chce lub musi mieć możliwość korzystania z szybkiej, niezawodnej sieci – nie tylko do rozrywki, ale też do pracy czy zdalnego sterowania poszczególnymi urządzeniami domowymi i biurowymi. Szukając oferty Internetu w Zawierciu skup się na wyborze technologii, która daje gwarancję bezproblemowego użytkowania, niezależnie od pogody czy aktualnego obciążenia sieci. Tutaj faworyt jest jeden, a po szczegóły zajrzyj do naszego artykułu.

Internet światłowodowy – nie ma lepszej propozycji

Jeszcze do niedawna większość mogła o nim tylko pomarzyć, natomiast dziś Internet światłowodowy jest coraz łatwiej i powszechniej dostępny, również w Zawierciu. Jeśli wiesz, że pod Twoim adresem jest świadczona usługa światłowodu, to nie masz się nad czym zastanawiać – jest to bezsprzecznie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, zarówno na potrzeby domu, jak i firmy, budynku biurowego etc.

Internet światłowody ma szereg istotnych zalet, które decydują o tym, że dystansuje każdą inną technologię dostępu do sieci, na czele z Internetem mobilnym. Wymieńmy tylko te najważniejsze korzyści, czyli:

  • Niezawodność – jeśli o jakiejś technologii dostępu do sieci możemy powiedzieć, że jest rzeczywiście niezawodna, to właśnie o światłowodzie. Ten Internet jest niewrażliwy na warunki pogodowe, działa równie szybko o dowolnej porze dnia i nocy, niezależnie od tego, czy Twoi sąsiedzi akurat oglądają film na Netflixie w 4K, czy pobierają grę na konsolę etc.
  • Świetne parametry– jeśli priorytetem jest dla Ciebie bardzo szybki Internet np. do oglądania filmów i seriali online czy grania w gry sieciowe, to światłowód spełni Twoje oczekiwania. Jest to obecnie jedyna technologia, która pozwala na uzyskanie REALNIE 1 Gb/s i więcej prędkości pobierania.
  • Brak limitów– decydując się na Internet światłowodowy nie musisz się przejmować żadnymi limitami danych, a więc możesz korzystać z sieci tak intensywnie jak tylko potrzebujesz. Przekłada się to również na niezmienność ceny usługi (nie dopłacasz za dodatkowe gigabajty danych po przekroczeniu pakietu).

Brak światłowodu pod Twoim adresem? Pomyśl o Internecie radiowym

Choć w Zawierciu w ostatnich latach poczyniono wiele inwestycji związanych z rozbudową światłowodu, to oczywiście nadal są adresy pozbawione dostępu do tego „luksusu”. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, to raczej nie uśmiecha Ci się czekanie kolejnych kilku lat na doprowadzenie światłowodu. Na szczęście jest alternatywa.

Tymczasowym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na Internet radiowy, który co prawda nie gwarantuje takiej prędkości i niezawodności jak światłowód, natomiast jego parametry przy dobrze świadczonej usłudze mogą być w zupełności wystarczające na potrzeby domowe i biurowe.

W dodatku instalacja Internetu radiowego jest szybka, prosta, nie wymaga istotnej ingerencji w budynek i można ją przeprowadzić w zasadzie wszędzie, również tam, gdzie są problemy z działaniem Internetu mobilnego.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze Internetu w Zawierciu?

Technologia wybrana, czas więc przeanalizować oferty poszczególnych dostawców. Przeglądając je zwróć uwagę nie tylko na cenę usługi, ale przede wszystkim na te kwestie, które będą decydować o satysfakcji z wyboru danej oferty:

  • Upewnij się, że dostawca gwarantuje niezmienność ceny w całym okresie obowiązywania umowy;
  • Sprawdź, czy dostawca zapewnia doprowadzenie światłowodu do budynku oraz uruchomienie usługi wraz z konfiguracją routera i sieci domowej lub biurowej;
  • Poczytaj opinie o poszczególnych dostawcach, które pochodzą od obecnych lub dotychczasowych klientów – dowiesz się, jak dana firma traktuje klientów, czy szybko odpowiada na zgłoszenia, czy niezwłocznie usuwa awarie i czy często zdarzają jej się przerwy w świadczeniu usługi.

Szukając niezawodnego dostawcy Internetu w Zawierciu koniecznie sprawdź ofertę DG-NET, w tym nasze atrakcyjne pakiety z telewizją. Skontaktuj się z nami, a nasz konsultant bezpłatnie i niezobowiązująco sprawdzi, czy świadczymy usługi pod Twoim adresem.

Więcej o tym, dlaczego DG-NET to jeden z najlepiej ocenianych dostawców Internetu w Katowicach i całym regionie, przeczytasz w osobnym artykule na naszej stronie.

On 22 marca, 2024, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook