Jak szybki jest Internet w Katowicach?


Jak szybki jest Internet w Katowicach?

Prędkość Internetu to podstawowe kryterium wyboru zarówno technologii dostępu do sieci, jak i konkretnej oferty. Praktycznie każdy zwraca uwagę na parametry podawane przez dostawcę usługi, czyli prędkość pobierania (download) oraz wysyłania (upload). Te wartości mogą się znacząco różnić u poszczególnych dostawców, zwłaszcza jeśli celujesz w Internet mobilny. W podjęciu dobrej decyzji mogą pomóc publikowane w sieci rankingi, z których dowiesz się m.in., jak szybki jest Internet w Katowicach. Zapraszamy po szczegóły.

Prędkość Internetu zależy od wybranej technologii

Trudno jest konkretnie odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule tego artykułu – inne wartości uzyskają osoby korzystające z Internetu mobilnego, radiowego i światłowodowego. Najczęściej porównuje się ze sobą pierwszą i ostatnią technologię – i tutaj różnice są rzeczywiście znaczące.

Co prawda Internet mobilny w ostatnich latach wyraźnie przyspieszył, zwłaszcza w technologii 5G, natomiast wciąż mogą przeszkadzać jego niezmienne wady: wybiórcze działanie, niestabilność, podatność na warunki pogodowe, często konieczność stosowania dodatkowych anten zewnętrznych (szczególnie na terenach słabo zurbanizowanych).

Pod kątem czysto użytkowym, nie wspominając już o uzyskiwanych prędkościach, zawsze lepszym wyborem będzie Internet światłowodowy, o którego zaletach więcej przeczytasz w innym artykule na naszej stronie.  

Jak szybki jest Internet w Katowicach? Internet domowy „miażdży” mobilny

Dane na temat szybkości Internetu w poszczególnych miastach i regionach kraju zbierają przede wszystkim dostawcy usług typu „Speed Test”. Przejrzeliśmy aktualne zestawienie (stan na marzec 2023 roku) na stronie www.speedtest.pl i wiemy już, że:

  • Przeciętna prędkość Internetu mobilnego w Katowicach wynosi niecałe 54 Mb/s (download) i nieco ponad 16 Mb/s (upload). Najlepszy w zestawieniu dostawca zapewniał prędkość pobierania na poziomie około 64 Mb/s.
  • Przeciętna prędkość Internetu stacjonarnego w Katowicach wynosi około 154 Mb/s (download) i niecałe 50 Mb/s (upload). Najlepszy w zestawieniu dostawca zapewniał średnią prędkość pobierania na poziomie około 226 Mb/s.*

*Zaznaczamy, że w zestawieniu pojawiają się tylko najwięksi dostawcy Internetu – nie uwzględnia ono lokalnych firm o mniejszym zasięgu, które często oferują lepsze parametry usługi.

Wniosek? Jeśli zależy Ci na znacznej prędkości Internetu w Katowicach, to nawet nie masz nad czym się zastanawiać – postaw na Internet światłowodowy, który jest bezkonkurencyjny pod względem parametrów szybkości pobierania i wysyłania danych, jak również PING-u (czyli opóźnienia, to ważne dla graczy). Różnica w prędkości między najszybszym Internetem mobilnym a stacjonarnym jest blisko czterokrotna, co mówi samo za siebie.

Deklarowana prędkość Internetu to nie wszystko

Wiesz już, jak szybki jest (a właściwie może być) Internet w Katowicach. Pora wybrać odpowiedniego dostawcę. Podczas analizowania konkretnych ofert zwróć uwagę nie tylko na deklarowane parametry downloadu/uploadu – zwłaszcza w relacji do ceny – ale także na wszelkie opłaty dodatkowe (np. za przyłączenie adresu, opłata za dom jednorodzinny etc.). Więcej o tym, na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę Internetu, piszemy w osobnym artykule.

Sprawdź ofertę DG-NET – jednego z najlepiej ocenianych dostawców Internetu w Katowicach i regionie

W DG-NET gwarantujemy znaczne, stabilne prędkości pobierania i wysyłania danych, a także wysoką bezawaryjność świadczenia usługi oraz błyskawiczną reakcję na ewentualne zgłoszenia techniczne.

Na dobry początek zajrzyj do naszej mapy zasięgu i sprawdź, czy dostarczamy Internet światłowodowy pod Twoim adresem. Następnie skontaktuj się z nami, aby otrzymać korzystną ofertę. Technicy DG-NET bezpłatnie ustalą możliwości techniczne świadczenia usługi. Na koniec pozostaje już tylko zawrzeć umowę i cieszyć się dostępem do super szybkiego Internetu, również w pakiecie z telewizją.

Od razu zachęcamy do lektury innego artykułu, w którym sprawdzamy ile kosztuje Internet stacjonarny w Katowicach, przybliżając bardzo atrakcyjną ofertę DG-NET.

On 22 marca, 2023, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook