Jak wygląda zmiana dostawcy Internetu?

Zmiana dostawcy Internetu nie jest ani szczególnie kłopotliwa, ani czasochłonna, choć wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. W naszym artykule przybliżamy standardowe procedury związane z procesem zmiany firmy, która dostarcza Ci Internet. Te informacje mogą Ci się przydać, jeśli rozważasz rozstanie z obecnym dostawcą i przejście do konkurencji. Sprawdź zatem, jak wygląda zmiana dostawcy Internetu.

Kiedy warto zmienić dostawcę Internetu?

Jest wiele sytuacji, które powinny motywować do przynajmniej rozważenia zmiany obecnego dostawcy Internetu. Te najczęstsze to:

  • Wyraźnie pogorszyła się jakość Internetu – powtarzają się przerwy, awarie, Internet znacznie zwolnił, a wina nie leży po stronie posiadanego sprzętu;
  • Obecny dostawca podniósł cenę, przez co jego usługa nie jest już tak atrakcyjna, a na tle konkurencji wypada wręcz drogo;
  • Inni dostawcy oferują lepszą usługę w niższej cenie;
  • Masz złe doświadczenia z kontaktu z obsługą klienta, która nie tylko w niczym nie pomaga, ale też bywa opryskliwa;

Każdy z tych powodów jest tak samo dobry, aby przemyśleć zmianę dostawcy Internetu, a ostatecznie przejść pod skrzydła innej firmy. Zwłaszcza, że np. na Górnym Śląsku i w Zagłębiu naprawdę jest w czym wybierać i nie sensu kurczowo trzymać się jednego dostawcy, z którego usługi nie jesteśmy zadowoleni.

Scenariusz 1: nie masz umowy lub jest to umowa na czas nieokreślony

Jest to najlepszy scenariusz, ponieważ umożliwia bezproblemową zmianę dostawcy Internetu praktycznie od ręki.

Jeśli dziś korzystasz np. z Internetu mobilnego w ramach kart prepaid, to zmianę możesz przeprowadzić w zasadzie w ciągu jednego dnia – wystarczy kupić kartę innego operatora. Zachęcamy jednak do przejścia na Internet światłowodowy, który jest o wiele szybszy i stabilniejszy. Skontaktuj się z DG-NET i zapytaj nas o możliwość przyłączenia Twojego adresu do światłowodu.

Jeśli natomiast masz z obecnym dostawcą umowę na czas nieokreślony, to zwyczajowo okres wypowiedzenia wynosi 30 dni. Możesz złożyć wypowiedzenie w każdej chwili i od razu przejść do innej firmy. Jest to zalecane rozwiązanie, ponieważ gwarantuje ono brak przerwy w dostępie do Internetu.

Scenariusz 2: masz obowiązującą umowę z dostawcą Internetu

W takiej sytuacji zmiana dostawcy Internetu wciąż jest możliwa, natomiast może być nieco bardziej kłopotliwa. W pierwszej kolejności zajrzyj do umowy i sprawdź, do kiedy obowiązuje. Jeśli koniecznie chcesz zmienić dostawcę i rozstać się z obecną firmą dostarczającą Ci Internet, to możesz wypowiedzieć umowę przed czasem, licząc się jednak z karami umownymi – z reguły dostawca naliczy Ci wszystkie opłaty, jakie musiałbyś ponieść w przypadku kontynuowania umowy.

Gorzej wygląda to w umowach Internetu mobilnego, gdzie operatorzy bardzo często stosują fortel polegający na naliczaniu kar odpowiadających sumie udzielonych rabatów. Może się więc okazać, że wypowiedzenie umowy przed czasem jest zwyczajnie nieopłacalne i lepiej dalej ponosić comiesięczne koszty, nawet przechodząc już do innej firmy.

Jeśli natomiast Twoja umowa z obecnym dostawcą kończy się np. za 1-2 miesiące, to radzimy po prostu złożyć wypowiedzenie obowiązujące od dnia zakończenia umowy i ze spokojem przeanalizować oferty konkurencji, wybierając tę najkorzystniejszą. Procedura związana z uruchomieniem nowej usługi także może chwilę potrwać, zwłaszcza w przypadku przyłączenia adresu do światłowodu.

Przejdź do DG-NET

DG-NET to czołowy dostawca Internetu w Katowicach, Mysłowicach, Dąbrowie Górniczej czy Sosnowcu. Oferujemy zarówno Internet światłowodowy, jak i radiowy, gwarantując bardzo wysoką jakość świadczonej usługi, jej niezawodność oraz korzystne ceny.

Jeśli planujesz zmianę dostawcy Internetu i chcesz mieć pewność, że tym razem znajdziesz usługę, która będzie dla Ciebie w 100% satysfakcjonująca, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą DG-NET.

Zacznij od sprawdzenia naszej mapy zasięgu, a następnie skontaktuj się z nami. Doradca DG-NET udzieli Ci szczegółowych informacji na temat możliwości świadczenia usługi Internetu pod Twoim adresem, a także pomoże Ci w załatwieniu formalności związanych ze zmianą obecnego dostawcy.

On 14 grudnia, 2023, posted in: Bez kategorii by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook