Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę Internetu?


Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę Internetu?

Dostęp do Internetu jest dziś tak podstawową potrzebą, że mało kto z nas wyobraża sobie scenariusz, w którym jesteśmy tego pozbawieni. Po sieci można surfować na wiele sposobów, przy czym wciąż zdecydowanie najlepszą technologią jest Internet światłowodowy. Jeśli obecny Internet nie spełnia Twoich oczekiwań i planujesz zmianę, to pamiętaj, że satysfakcja z usługi jest ściśle uzależniona od tego, kto i w jaki sposób ją realizuje. Dlatego w tym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę Internetu.

Jakie technologie dostępu do Internetu oferuje konkretny dostawca?

Zdecydowana większość osób preferuje Internet światłowodowy, czemu oczywiście nie można się dziwić. Światłowód zapewnia najlepsze prędkości, jest niezawodny, stabilny, niewrażliwy na warunki pogodowe i bardzo rzadko ulega awarii.

Nie wszyscy jednak znajdują się w zasięgu światłowodu – jest z tym problem przede wszystkim w mniejszych miejscowościach. W takiej sytuacji można rozważyć wybór innej technologii dostępu do sieci, na przykład rekomendowany przez nas Internet radiowy.

W ofercie DG-NET znajdziesz różne technologie dostępu do Internetu. Wszystkie usługi świadczymy na najwyższym poziomie, dlatego na dobry początek sprawdź, czy Twój adres znajduje się w naszym zasięgu.

Cena to zawsze ważne kryterium wyboru

Nie ma co ukrywać, że dla większości osób najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór dostawcy Internetu będzie cena usługi. Nie ma w tym też nic złego – w dobie wciąż rosnących kosztów życia rozsądnie jest ograniczać wydatki, również na Internet.

Pamiętaj natomiast, że cena zawsze z czegoś wynika. Bardzo atrakcyjna oferta na tle konkurencji może być spowodowana np. niską prędkością pobierania czy wysyłania danych, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość Internetu. Dlatego zachęcamy do dokładnego czytania oferty i porównania kilku konkurencyjnych propozycji.

Opinie obecnych klientów dostawcy Internetu

Przed zawarciem umowy z jakimkolwiek dostawcą Internetu warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z opiniami na jego temat. Możesz ich poszukać w Google, popytać sąsiadów, którzy już korzystają z Internetu od danego dostawcy czy opublikować post z prośbą o opinię na lokalnej grupie facebookowej.

Usługi dodatkowe (pakiety)

Być może zainteresuje Cię oferta pakietowa, w ramach której dostawca zapewni Ci nie tylko dostęp do Internetu, ale też do telewizji, w tym kanałów platform cyfrowych? Takie rozwiązanie bardzo się opłaca, ponieważ obie usługi świadczone osobno praktycznie zawsze są o wiele droższe. Sprawdź więc, czy np. nie opłaci Ci się nie przedłużać umowy z platformą cyfrową, wybierając pakiet od dostawcy Internetu.

Dzierżawa routera

Większość dostawców Internetu oferuje dzierżawę routera na cały okres obowiązywania umowy. Wynika to z tego, iż dostawcy mają zaufanie do swojego sprzętu, znają jego możliwości i wiedzą, że będzie działać niezawodnie z usługą.

Jeśli widzisz, że dany dostawca zapewnia router w dzierżawie, to koniecznie sprawdź, czy nie musisz za to dodatkowo zapłacić. W DG-NET wysokiej klasy router zawsze otrzymasz od nas bezpłatnie.

Niezmienność warunków w całym okresie obowiązywania umowy

Wybierając dostawcę Internetu zachowaj trzeźwy ogląd sytuacji i nie ulegaj emocjom widząc świetną ofertę. Często za wyjątkowo niską ceną stoi albo niesolidne świadczenie usługi, albo różnego rodzaju gwiazdki w umowie.

Może się okazać, że np. dane warunki obowiązują tylko przez pół roku, a następnie cena drastycznie rośnie. Trzeba na to uważać. Najlepiej wybrać takiego dostawcę, który gwarantuje niezmienność warunków umowy w całym okresie jej obowiązywania (zwykle przez 24 miesiące).

Wybierz Internet od DG-NET!

DG-NET to jeden z najlepiej ocenianych dostawców Internetu w Katowicach i regionie. Oferujemy zarówno Internet światłowodowy, jak i radiowy, w tym w atrakcyjnych pakietach z telewizją. Już teraz zapoznaj się z naszą ofertą i skonfiguruj pakiet dla siebie – z samym Internetem lub Internetem i TV.

W ofercie DG-NET znajdziesz również usługę szerokopasmowego Internetu symetrycznego skierowaną do przedsiębiorców. Sprawdź szczegóły i przekonaj się, czy jest to opcja także dla Ciebie.

On 19 stycznia, 2023, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook