Potrzebujesz Internetu w Gliwicach? Sprawdź dostępne opcje i wybierz najlepszą

Dostęp do Internetu już dawno przestał być przywilejem, a stał się podstawową potrzebą człowieka. Żyjemy w cyfrowym świecie, który wymaga szybkiego obiegu informacji, do czego Internet idealnie się nadaje. Bycie online gwarantuje uniknięcie wykluczenia cyfrowego, daje dostęp do rozrywki oraz otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie kariery zawodowej. Jeśli szukasz dobrej oferty na Internet w Gliwicach, ale nie wiesz, na którą opcję się zdecydować, to przeczytaj nasz poradnik. Omawiamy w nim najważniejsze zalety oraz wady Internetu mobilnego, radiowego i światłowodowego.  

Internet mobilny

Dla wielu osób to podstawowa forma dostępu do Internetu. Faktem jest, że Internet mobilny bardzo przyspieszył cyfryzację Polski – dzięki tej technologii z sieci mogą korzystać również mieszkańcy wsi, w tym mocno oddalonych od aglomeracji.

Obecnie standardem jest Internet 4G, czyli LTE, który teoretycznie gwarantuje prędkość grubo przekraczającą 100 Mb/s – w praktyce jednak mogą na to liczyć tylko osoby mieszkające w dużych miastach lub blisko nadajników.

Internet mobilny ma sporo zalet, w tym:

 • Bardzo szybka konfiguracja.
 • Szeroki wybór ofert operatorów.
 • Dostępność na przeważającym terytorium Polski.
 • Niska cena (choć pamiętajmy o limitowanym pakiecie danych).

Niestety, Internet mobilny ma również szereg bardzo istotnych wad:

 • Limitowany transfer danych komórkowych.
 • Niestabilność (wrażliwość na warunki pogodowe).
 • Prędkość Internetu jest ściśle uzależniona od stopnia obciążenia nadajnika – różni się więc rano, po południu i wieczorem, a także w weekendy (kiedy to gwałtownie spada).

Internet radiowy

To bardzo ciekawa i coraz chętniej wybierana alternatywa dla Internetu mobilnego. Mimo to wciąż wiele osób ma poważne wątpliwości co do prędkości i stabilności działania „radia” – wynikają one z faktu, że jeszcze kilkanaście lat temu ta technologia rzeczywiście była mocno zawodna.

Dziś sytuacja się zmieniła i Internet radiowy z powodzeniem może być wykorzystywany przez osoby i firmy oczekujące wysokiego komfortu dostępu do sieci.

Główne zalety Internetu radiowego to:

 • Dostępność, również w mniejszych miejscowościach.
 • Zadowalająca stabilność działania.
 • Dobra prędkość, zwłaszcza w zestawieniu z Internetem mobilnym w tych regionach, w których występuje duże obciążenie nadajników.
 • Atrakcyjna cena usługi.

Jeśli chodzi o wady Internetu radiowego, to należy tutaj wspomnieć przede wszystkim o pewnym uzależnieniu szybkiego działania sieci od pogody. Internet może mocno zwolnić w czasie nawałnicy, śnieżycy czy rzęsistego deszczu.

Internet światłowodowy

Internet światłowodowy jest bezapelacyjnie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które oczekują niezawodności, super szybkiego dostępu do sieci oraz braku jakichkolwiek limitów. Nieprzypadkowo większość z nas traktuje tę opcję priorytetowo. Na szczęście dostęp do Internetu światłowodowego w Gliwicach i innych miastach regionu jest coraz lepszy.

Do najważniejszych zalet Internetu światłowodowego zaliczymy:

 • Stabilność działania – Internet jest dostarczany niezależnie od warunków pogodowych, pory roku, dnia czy obciążenia sieci.
 • Szybkość – Internet światłowodowy to obecnie najszybsza technologia dostępu do sieci. Bez trudu znajdziesz oferty gwarantujące nawet 1 Gb/s downloadu, co z nawiązką wystarczy do komfortowego oglądania filmów i seriali w 4K czy błyskawicznego pobierania różnych treści.
 • Brak limitu danych – Internet światłowodowy jest oczywiście nielimitowany, dlatego nie musisz się zastanawiać, czy w danym miesiącu możesz jeszcze obejrzeć jakiś film na Netflixie.
 • Stały koszt – wybierając Internet światłowodowy masz pewność, że Twoja comiesięczna opłata będzie stała w całym okresie obowiązywania umowy.
 • Niska awaryjność – awarie Internetu światłowodowego zdarzają się bardzo rzadko i zwykle mają związek z mechanicznym uszkodzeniem instalacji, na przykład podczas prowadzenia robót budowlanych.

Czy Internet światłowodowy ma jakieś wady? Tylko jedną: wciąż nie wszyscy mają do niego dostęp, co wynika z dość wolnego procesu doprowadzania niezbędnej infrastruktury do obszarów nazywanych „białymi plamami”.

Wybierz sprawdzonego dostawcę Internetu w Gliwicach

Niezależnie od tego, na jaki Internet ostatecznie się zdecydujesz, to pamiętaj, że duży wpływ na niezawodność i szybkość działania sieci ma dostawca usługi. Wybierz więc sprawdzoną, polecaną przez innych firmę – najlepiej lokalną.

Dostęp do Internetu w Gliwicach zapewnia DG-NET – w swojej ofercie posiadamy zarówno Internet światłowodowy, jak i radiowy. Już teraz sprawdź zasięg dostarczanego przez nas Internetu na https://www.dg-net.pl/nasz-zasieg/.

On 29 lipca, 2022, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook