Speedtest – jak sprawdzić szybkość Internetu?


Speedtest – jak sprawdzić szybkość Internetu?

Szybkość Internetu to podstawowy parametr brany pod uwagę na etapie wyboru konkretnej technologii i dostawcy. Wiele osób ogranicza się jednak wyłącznie do suchych danych udostępnionych w ofercie, nie weryfikując, czy aby na pewno wybrana usługa zapewnia deklarowaną przez dostawcę prędkość pobierania i wysyłania. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy skorzystać z jednej z licznych aplikacji typu speedtest. Jak sprawdzić szybkość Internetu? Oto gotowy poradnik dla niezaawansowanych.

Kiedy warto sprawdzić szybkość Internetu?

Test prędkości łącza internetowego należy przeprowadzić w każdej z poniższych sytuacji:

  • Masz wrażenie, że Internet działa bardzo wolno;
  • Nie możesz wejść na żadną stronę www, oglądać filmów i seriali online – warto zweryfikować, czy problem leży po stronie usługi Internetu, czy może samego urządzenia;
  • Chcesz przetestować różne usługi Internetu mobilnego i wybrać tę najszybszą (w przypadku, gdy pod Twoim adresem nie jest dostępny Internet stacjonarny, a z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz skorzystać z Internetu radiowego);

Test należy przeprowadzać regularnie również po to, aby skontrolować poprawność działania usługi oraz zweryfikować warunki jej świadczenia. Jeśli np. dostawca w umowie gwarantuje prędkość pobierania na poziomie 300 Mb/s, a Twój Internet z ledwością „wyciąga” 100 Mb/s, to jest to podstawa do złożenia reklamacji.

Jakiego speedtestu użyć? Najlepsze programy do sprawdzania szybkości Internetu

W sieci znajdziesz wiele programów typu speedtest, które działają w przeglądarce internetowej oraz są dostępne jako aplikacje mobilne na telefon czy tablet. Pamiętaj natomiast, że mogą istnieć między nimi znaczące różnice w zakresie dokładności przeprowadzonego pomiaru. Test wykonany w praktycznie tym samym czasie programami A i B może dać zupełnie inne wyniki.

Stąd wszyscy dostawcy Internetu rekomendują swoim klientom korzystanie z tych najbardziej wiarygodnych programów. Te polecane przez DG-NET znajdziesz na naszej stronie internetowej – sprawdź speedtesty, z których sami korzystamy.

Innym popularnym i naprawdę dobrym speedtestem jest www.speedtest.pl. To wiarygodne narzędzie, z którego można korzystać zarówno w przeglądarce, jak i na urządzeniach mobilnych (w formie wygodnej aplikacji).

Która technologia dostępu do Internetu gwarantuje najlepsze prędkości?

Tutaj nie ma żadnego zaskoczenia. Wciąż bezkonkurencyjny pod względem uzyskiwanych prędkości jest Internet światłowodowy. To nie tylko najszybsza technologia, ale też najstabilniejsza, gwarantująca przy tym najmniejsze opóźnienia (tzw. ping, ważny parametr dla osób grających w gry online).

Internet światłowodowy to bezsprzecznie najlepszy wybór dla każdego, komu zależy na uzyskiwaniu znacznych prędkości pobierania i wysyłania danych, niezależnie od pory dnia i nocy, warunków pogodowych, aktualnego obciążenia sieci itd.

W przyszłości alternatywą dla Internetu światłowodowego może być Internet satelitarny (obecnie bardzo drogi i wcale nie taki szybki) oraz Internet mobilny 5G, który jednak w naszym kraju wciąż jest w powijakach i trudno wyrokować, kiedy ta technologia rzeczywiście stanie się powszechnie dostępna.

Najszybszy Internet od DG-NET

DG-NET to dostawca bardzo szybkiego Internetu w Katowicach, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i wielu innych miejscowościach w regionie. O jakości naszej usługi Internetu światłowodowego najlepiej świadczą uzyskiwane wyniki.

Sprawdź przykładowy speedtest przeprowadzony w celu zweryfikowania szybkości Internetu dostarczanego przez DG-NET.

Jeśli więc szukasz dostawcy NAPRAWDĘ szybkiego Internetu, to już teraz zapoznaj się z ofertą DG-NET, która obejmuje również bardzo korzystne pakiety z telewizją i telefonem. Sprawdź opinie naszych dotychczasowych klientów i przekonaj się, że jesteśmy godnym zaufania dostawcą Internetu światłowodowego, jak i radiowego.

Nie wiesz, czy jesteś w zasięgu DG-NET? Skorzystaj z naszej wirtualnej mapy, a następnie skontaktuj się z nami – nasi technicy określą warunki techniczne świadczenia usługi.

On 27 listopada, 2023, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook