Internet światłowodowy Katowice – przejdź na szybki i stabilny Internet w Twoim domu!

Masz już dość wiecznie zwalniającego Internetu mobilnego? Nie chcesz być uzależniony od aktualnego obciążenia sieci, „ozdabiać” swojego komina czy balkonu wątpliwej urody antenami LTE i nerwowo sprawdzać, czy nie przekroczyłeś limitu transferu? Postaw na Internet światłowodowy w Katowicach od DG-NET! To najwygodniejsze i najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na stabilnym, szybkim Internecie o każdej porze dnia i nocy.  

Internet światłowodowy Katowice – jak to działa?

Internet światłowodowy, nazywany po prostu światłowodem, to łącze internetowe, które wykorzystuje zjawisko fal świetlnych. Jest to Internet przewodowy, dostarczany do budynku czy konkretnego lokalu za pośrednictwem kabla (światłowodu).

Światłowód nieprzypadkowo jest marzeniem każdego, kto dziś korzysta z innych technologii dostępu do Internetu. Przede wszystkim gwarantuje stabilność połączenia – działanie Internetu, w tym jego prędkość, nie zależy od warunków atmosferycznych, pory dnia etc., a jedynie od przepustowości sieci, która jest bezkonkurencyjna w porównaniu z np. Internetem LTE czy nawet Internetem radiowym.

Zapamiętaj

Pomimo tego, że mówimy tutaj o Internecie przewodowym, to oczywiście we własnym domu czy w biurze możesz zbudować sieć bezprzewodową – wystarczy zwykły router.

Najważniejsze zalety Internetu światłowodowego

Nie będzie przesadą, gdy napiszemy, że światłowód jest dziś jednym z najbardziej pożądanych mediów w naszym kraju. Wszyscy codziennie korzystamy z sieci, czy to do rozrywki, pracy, czy zachowania kontaktu ze światem. W praktyce tylko Internet światłowodowy gwarantuje komfortowy, nieprzerwany dostęp do ulubionych serwisów muzycznych, platform VOD, portali internetowych itd.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto przejść z np. Internetu LTE na Internet światłowodowy w Katowicach, to te argumenty powinny ostatecznie rozwiać Twoje wątpliwości:

  • Internet światłowodowy jest piorunująco szybki – już w podstawowym wariancie (300 Mb/s) Internet światłowodowy wyprzedza o kilka długości Internet LTE, którego użytkownicy mogą się cieszyć, gdy Speed Test pokaże prędkość około 100 Mb/s (zawsze mocno spadającą popołudniami, a szczególnie w weekendy).
  • Internet światłowodowy działa stabilnie – jeśli dobrze znasz sytuację, w której Internet LTE nagle mocno zwalnia czy wręcz przestaje działać w czasie śnieżycy, ulewy czy wichury, to możemy zaproponować jedyne skuteczne rozwiązanie: Internet światłowodowy w Katowicach. Jak już wspomnieliśmy światłowód jest niewrażliwy na zjawiska pogodowe.
  • Brak limitu danych – w Polsce najlepsze oferty na Internet LTE obejmują limit danych do maksymalnie 1000 GB (a to i tak oferty tylko dla firm). Jeśli intensywnie korzystasz z sieci, na przykład codziennie oglądasz seriale na Netflixie, słuchasz muzyki z YouTube i wysyłasz duże pliki na serwer, to najlepszą opcją dla Ciebie jest właśnie Internet światłowodowy, gdzie nie obowiązują żadne limity danych.
  • Internet i telewizja w pakiecie – decydując się na Internet światłowodowy możesz od razu wybrać usługę pakietową, w ramach której otrzymasz dostęp do swoich ulubionych kanałów telewizyjnych (w bardzo atrakcyjnej cenie).
  • Niewielkie opóźnienia – ten argument przemówi do wyobraźni zwłaszcza osób grających online, dla których niskie opóźnienia (tzw. Ping) są warunkiem komfortowej rozgrywki.
  • Bardzo łatwa instalacja – po doprowadzeniu światłowodu do Twojego mieszkania czy domu Tobie pozostanie już tylko włączyć router i gotowe!
  • Stała cena, bez żadnych niespodzianek – usługa Internetu światłowodowego jest przewidywalna. Po zawarciu umowy dokładnie wiesz, ile będziesz płacić każdego miesiąca, bez drżenia o to, czy przekroczysz jakiś limit i czy będziesz musiał dokupić dodatkowy pakiet danych. To wygodne i ekonomiczne, szczególnie w niepewnych czasach.

Przekonany? W takim razie nie pozostaje Ci nic innego, jak sprawdzić mapę zasięgu Internetu światłowodowego w Katowicach od DG-NET. Jeśli jesteśmy już w Twojej okolicy, to po prostu skontaktuj się z nami, a nasi technicy zajmą się resztą.

On 22 czerwca, 2022, posted in: Porady by

Comments are closed.

Potrzebujesz stałego dostępu do informacji i do multimediów? Z naszą firmą DG-NET możesz być ze wszystkim na bieżąco. Jesteśmy największym dostawcą internetu w Dąbrowie Górniczej. W naszej ofercie mamy internet radiowy, internet światłowodowy oraz pakiety telewizyjne. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, gwarantując stabilne działanie sieci internet. Dąbrowa Górnicza oraz okoliczne miejscowości korzystają z naszych usług w sposób nieprzerwany, ponieważ gwarantujemy stabilność połączeń internetowych na obszarze aż 2500 km kwadratowych! Nasz internet dąbrowa górnicza to świetnie przygotowana oferta oraz konkurencyjne ceny. Z roku na rok nasza infrastruktura internetowa się powiększa, a przede wszystkim nasz internet dociera w coraz dalej położone obszary Dąbrowy Górniczej i pobliskich miejscowości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na internet światłowodowy oraz radiowy, jak i usługi towarzyszące.

Facebook